0 (312) 448 1983

SEO ve AdWords Hizmetleri

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

seo, arama motoru optimizasyonu, arama motorlarında üst sıralara çıkma, seo ankara

SEO, en yenilikçi dijital pazarlama stratejisidir. Arama motorundaki sitenizin sektörel kelimelerde üst sıralarda yer alıp daha fazla ziyaretçi ve müşteri elde etmenizi sağlayan, yatırım maliyeti düşük ve ticari geri dönüşü yüksek olan reklam çalışmasıdır. Temel olarak, sitenizde uygun şekilde kodlanan "kelime" ve "sözcük"lerin arama motorları tarafından daha kolay bulunması ve bu kelimeleri içeren sayfalarınızın Google, Yandex, Yahoo ve Bing gibi arama motorlarında üst sıralarda gelmesini sağlamaktır. Arama motorlarında üst sırada gelmek demek, potansiyel müşteri ya da ulaşmak istediğiniz kullanıcıların sizi diğer sitelerden önce görmesi, size daha kolay erişmesi, daha fazla güvenmesi demektir.

Graphist Ankara, SEO hizmetleri sunan bir reklam ajansıdır. Ustaca kodlanmış sayfalarla hazırladığımız SEO uyumlu web siteniz, araştırılarak seçilmiş kelimeler ve zenginleştirilmiş sayfalar ile arama motorlarında sizi yukarılara taşır.

SEO çalışmaları, aylık olarak ve kelime bazında yapılmalıdır. Böylece arama motorlarunda üst sıralara çıkmak ve orada kalmak garanti altına alınmış olur. Aylık olarak çalışmanın sebebi, internet mecreasındaki rekabetin çok fazla olmasıdır. Eğer websitesi üst sıraya çıktığı zaman çalışmalar sonlandırılırsa, rakipler gerekli SEO çalışmaları ile üst sıralara çıkar ve o ana kadar yapılan SEO çalışmalarımız boşa gitmiş olur. Bu nedenle çalışmanın devamlılığı önem arz etmektedir. Kelime bazlı çalışma ise, rakip analizleri yapıldıktan sonra üzerinde çalışılacak olan kelimelerin belirlenmesiyle olur. SEO kelimesi ise, Türkçe'deki "kelime" anlamından farklıdır. Örneğin "Websitesi Tasarımı" veya "Web Tasarım Ankara" birer SEO kelimesidir.

Hedefleriniz doğrultusunda belirlenecek olan bu kelimeler, arama motorlarının çalışma prensiplerine uygun şekilde hazırlanır ve websitenizin üst sıralarda yer alması için sitenizde gerekli değişiklikler yapılır. Değişiklikten önce ve sonra sitenizin ve rakiplerinizin durumunu içeren detaylı bir rapor hazırlanır ve tarafınıza sunulur. Böylece çalışmaların etkinliği gözler önüne serilir.

İstenilen kelimelerde üst sıralara çıktıksan sonra, başka kelimelere geçilse bile önceki kelimeler de sürekli takip edilmelidir. Sıranın düşmesi durumunda gerekli müdahaleler tekrar yapılmalı ve site tekrar üst sıralara çıkarılmalıdır.

Graphist Reklam olarak bizler, websitenizi hedeflenen kelimelerde üst sıralara çıkarır ve çalışmanın devamlı olması halinde, sıranızın düşmeyeceğini garanti ederiz. Haftalık ve aylık raporlarmalar ile sitenizin arama motorlarındaki durumlarını bildirir, çalışmanın verimliliğini kanıtlarız. Ekonomik SEO paketlerimiz ile ilgili bilgi almak için lütfen bize ulaşın.

SEO Çalışmasının Avantajları

  • Arama yapıldığında websitenizin üst sıralarda gelmesini sağlar.
  • Düşük maliyetle kesin çözüm sunar.
  • Marka bilinilirliğini ve prestijini artırır.
  • Maliyet başına geri dönüşü en verimli reklam kanallarından biridir.
  • Hedef kitleye doğrudan ulaşım sağlar.
  • Anahtar kelime uyumluluğu ile AdWords kampanyalarında daha düşük maliyet sağlar.
  • Diğer reklam ve mağaza giderlerinden tasarruf sağlar.

Google AdWords (Google Reklam) Çalışması

google adwords, adwords reklam, google reklam ankara, google reklamları

Google Adwords, Google'ın sunmuş olduğu bir reklamcılık hizmetidir. Google AdWords ile reklam veren kullanıcıların reklamları, aranan kelimeyle ilişkilendirilerek Google arama sayfasında arama sonuçlarının en üstünde, en altında veya sonuç sayfasının sağında yer almaktadır.

Reklam sahibi, yayınlamasını istediği reklamı başlık, reklam metni ve url girerek bir bütçe belirler. Reklam verenler reklamların gösterileceği ülke, bölge veya şehri seçebilir. Bunun dışında reklamların gösterileceği gün ve saat aralığını belirleyebileceği gibi reklamların gösterileceği yaş, cinsiyet gibi demografik özellikler de belirleyebilir. Reklamlar Google arama sonuçlarında, anahtar kelimeler ile ilişkilendirilerek metin reklamı olarak gösterilir. Burada anahtar kelimelerin, bu kelimelerin getireceği tahmini geri dönüş, tıklama başı ortalama maliyet, kalite skoru, Google Analytics kurulumu ve takibi, kampanyanın ne kadar efektif olarak devam ettirileceği gibi önemli kıstaslar bulunmaktadır.

Graphist, uzman ekibiyle Google AdWords üzerinde anahtar kelime seçimi, kampanyaların düzenlenmesi ve kontrolü gibi kritik noktalarda efektif çözümler sunar.